نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

تاپیک: طریقه ریستارت کردن مودم adsl توسط نرم افزار جانبی

سرباز يکم آواتار AliReza_1375
    محل سكونت
    تهران

میزان اعتبار
    27

Question طریقه ریستارت کردن مودم adsl توسط نرم افزار جانبی

با سلام و خسته نباشید خدمت تک دانلودی های عزیز.
    آیا نرم افزاری وجود داره که بتونه مودم adsl (مدل asus-am602) رو ریستارت کنه؟ یعنی همون کاری رو بکنه که کلید خاموش و روشن روی خود مودم انجام میده.
    اگه وجود نداره، آیا توسط زبانهای برنامه نویسی مثل vc یا... میشه برنامشو نوشت؟ اگه جواب مثبته از برنامه نویسای سایت درخواست کمک دارم که بتونم برنامشو بنویسم.

دلیل نیازم به همچین برنامه ای اینه که:
    من از adsl با سرعت 512 استفاده میکنم (اسم شرکتشم خواستید میگم)، این شرکت دانلود شبانه رو بصورت مجانی قرار داده، ولی متاسفانه جدیدا به مشتریاشون کلک میزنن (البته این برداشت منه و ممکنه اینجور نباشه!) به این صورت که برای اینکه مشتریا نتونن با استفاده از برنامه های دانلود منیجر تمام شب تا صبح رو بصورت اتوماتیک دانلود کنن میان به نوعی در کار وقفه ایجاد میکنن. به اینصورت که هر از چند گاهی ارتباط کلا قطع میشه و تنها راه ارتباط مجدد اینه که مودم خاموش و روشن بشه، و این به این معنیه که حتما خود کاربر باید پای سیستم بشینه و به محض اینکه ارتباط قطع شد مودم رو خاموش و روشن کنه. جالب اینجاست که این اتفاقات عجیب! فقط در زمان استفاده مجانی میافته و در ساعاتی که مجانی نیست این اتفاقا نمیافته.

حالا من میخوام از یه برنامه ای استفاده کنم که به محض اینکه ارتباط قطع شد، یعنی ارسال و دریافت نداشتیم، مودم ریستارت بشه و مجبور نباشم تا صبح پای سیستم بشینم.

مدیر تیم بروز رسانی آواتار A L I R E Z A
    محل سكونت
    اسـتـکـهـلـم

میزان اعتبار
    0

نرم افزار خاصی برای انجام اینکار به خاطر اینکه شرکت های سازنده روتر و مودم ها در این قسمت استاندارد مشخصی ندارند وجود نداره ! ولی تعدادی ترفند هست که میشه بکار برد , من فقط در اولین سالی که اینترنت در ایران شروع شد از مودم استفاده کردم و تجربه زیادی از مودم ها ندارم چون کانشن من اینجا کابل نوری است . در هر صورت این روش رو امتحان کن ببین جواب میده یا نه ,

به کمک این ابزار امکان اتصال خودکار به اینترنت در StartUp ویندوز و یا هر جا ایجاد می شود. همچنین در صورت قطع ارتباط این نرم افزار قابلیت اتصال مجدد را نیز داراست. ADSLAutoconnect فقط از ADSL پشتیبانی می کند.
    این ابزار برای افرادی که از ADSL شبانه برای دانلود استفاده می کنن میتونه خیلی مفید باشه.

شما می توانید از برنامه ADSL Autoconnect به این صورت استفاده کنید .

بر روی دکمه Preferences کلیک کنید

صفحه مثل عکس بالا باز میشه .
    سپس در قسمت Disconnection تیکه Restart connection every بعد تیکه Reboot modem Alcatel Ethernet فعال کنید بعد تیکه Display an Alert فعال جلوش 60 رو وارد کنید و ok رو بزنید .

با اینکار هر یک ساعت مودم ریست میشه

3. 2 کاربر روبرو از شما A L I R E Z A برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

AliReza_1375 (10-10-2011),سالوادور (10-11-2011)

محل سكونت
    اسـتـکـهـلـم

میزان اعتبار
    0

آموزش برنامه :

در ابتدا که وارد محیط برنامه می شوید با یک محیط کاملا ساده روبرو می شوید.

در قسمت Configuration کانکشنشن های ADSL موجود در سیستم مشاهده می شود. ( برای استفاده از این برنامه حتما باید قبلا یک کانکشن ADSL تعریف شده وجود داشته ) کانکشن مورد نظر رو انتخاب کنید و قسمت Name و Password رو نیز کامل کنید.

در قسمت Starting Mode سه گزینه وجود داره این سه گزینه نحوه شروع به کار برنامه رو تعیین می کنه

Automatic : به محض باز شدن برنامه به اینترنت متصل می شوید

Manual : به صورت دستی و بعد از زدن گزینه Start به اینترنت متصل می شوید.

Disable : به کلی به اینترنت متصل نخواهید شد.

Install OR Uninstall : برای ثابت نگه داشتن هر یک از سه وضعیت Starting Mode

در نهایت با زدن گزینه Save Parameters همه تنظیمات ذخیره و دفعه بعد که برنامه اجرا شود به اینترنت متصل می شود.

در قسمت Preferences نیز تنظیمات اضافه زیادی وجود داره که مهمترین بخش اون Miscellaneous هست که مربوط به اجرای برنامه در Startup هست که حتما باید تیک داشته باشه.

خب شما از این برنامه در شب استفاده می کنید. روز بعد هم که سیستم رو روشن کنید این برنامه اجرا میشه اگر خواستید برنامه رو ببندید بعد از بستن برنامه از System Tray ، حتما اونو از بخش Processes _ Task Manager ، نیز End Process کنید.

در صورتی که برنامه رو طوری تنظیم کنید که در Startup وجود نداشته باشه، ولی در شروع کار ویندوز ADSLAutoConnect.exe در Task Manager ویندوز قرار می گیره واین از اتصال دستی با کانکشن خود ویندوز به اینترنت جلوگیری می کنه

5. 2 کاربر روبرو از شما A L I R E Z A برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

محل سكونت
    اسـتـکـهـلـم

میزان اعتبار
    0

فقط این برنامه قدیمیه و با ویندوز 7 کمی کارت مشکل میشه , ولی برای اون هم راهی هست

7. 2 کاربر روبرو از شما A L I R E Z A برای این مطلب مفید تشکر کرده اند:

محل سكونت
    تهران

میزان اعتبار
    27

آقا از پاسختون ممنونم. امتحان میکنم و نتیجشو همینجا اعلام میکنم

9. کاربر روبرو برای این پست مفید از AliReza_1375 تشکر کرده:

A L I R E Z A (10-10-2011)

محل سكونت
    اسـتـکـهـلـم

میزان اعتبار
    0

منتظرم

محل سكونت
    تهران

میزان اعتبار
    27

Unhappy

آقا موفق نشدم از این برنامه استفاده کنم.
    مشکل اصلیش اینه که من اصلا کانکشنی ندارم که بخوام اونو به این برنامه معرفی کنم.
    این برنامه موقع نصب سوال میکنه که از کدوم کانکشن استفاده میکنید. ولی پیکربندی مودم من بصورت اتوماتیک هست. فقط خود مودم رو بعنوان یک lan میشناسه. بقیه تنظیمات یوزر و پسورد و ... داخل تنظیمات خود مودم انجام میشه و نیازی به ایجاد کانکشن نداره.
    حالا من چکار کنم!؟

Bookmarks

Bookmarks

قوانین ارسال

• شما نمیتوانید تاپیک جدید ارسال کنید.
  • شما نمیتوانید جوابی ارسال کنید.
  • شما نمیتوانید فایل ضمیمه کنید.
  • شما نمیتوانید پست ها را ویرایش کنید.
  •